Vintage (English Heritage, Shabby Chic, French Provence)

Vintage je termín zastrešujúci viaceré konkrétne štýly interiérového aj textilného dizajnu, ktoré majú jedno spoločné - ich majiteľa. Tento majiteľ je zrelý ako dobré víno - z ktorého názov Vintage pochádza. Má rád pohodu, kľud a príjemnú atmosféru.

Interiéry v štýle vintage - to je nábytok a doplnky v štýloch 18. až začiatku 20. storočia. Vždy ide o prírodné materiály s prevahou masívneho dreva a kovu. Všetko v príjemných farebných kombináciách bielej, francúzskej šedej, "greywash", prípadne iných pastelových farbách. Vintage interiéry môžu, ale aj nemusia byť patinované. Záleží od celkovej atmosféry, akú chce klient dosiahnuť - či preferuje ošúchaný vzhľad vidieckej usadlosti alebo atmosféru exkluzívneho nóbl apartmánu.

Nech si vyberiete ktorýkoľvek smer Vintage, každý z nich má len jeden výsledok - očarí Vás nadčasovým dizajnom prevereným dobou, svojim obyvateľom poskytne teplo a harmóniu, ktorú hľadajú.
Glamour (Hotel, Luxury Style)

Oxford Dictionary definuje slovo "Glamour" ako niečo lákavé, vzrušujúce a čarokrásne. Táto definícia sa nám páči, lebo nedefinuje konkrétne materiály alebo kombinácie, definuje pocit. Pretože Glamour netvorí samotný trblietavý materiál, zamat, alebo vysoké podpätky v móde. To môže byť samozrejme samo o sebe tiež zaujímavé. Ale naozaj Glamour interiér je niečo oveľa viac. Je to priestor, ktorý vyžaruje kúzlo jemu vlastné, pôsobí na hostí ako magnet, láka ich k preskúmaniu, posedeniu, užívaniu jedinečnej atmosféry. Glamour interiér musí byť jednoducho neočakávaná pastva pre oči.

V žiadnom Glamour interiéri nesmú chýbať kvalitné luxusné materiály, často zamat, velúr, hodváb. Tieto sa vzájomne rôzne kombinujú, pričom sa využívajú nečakané farebné kombinácie. Textil sa kombinuje s lesklým kovom a zrkadlami. Veľmi dôležité sú svetlá a nasvietenie miestností tak, aby bola vytvorená príjemná, intímna atmosféra.

Pozor - Glamour NIE JE RETRO ANI GÝČ ! Glamour interiér musí byť premyslený a postavený nadčasovo a účelne, aby vyzeral ohurujúco a výborne dnes, aj o 30 rokov. Sú to interiéry preverené časom, preto je v tomto štýle postavená väčšina najlepších luxusných hotelových interiérov po celom svete. Ak sa aj vy chcete doma cítiť ako na dovolenke, určite si zvoľte tento štýl. My v Nostalgia Home Vám v tom radi pomôžeme.
Industry (Loft Style, Vintage Industry)

Kedysi platilo, že INDUSTRY nebol ani štýl - bol to faktický, každodenný život miliónov ľudi, robotníkov USA žijúcich v ťažkých podmienkach ranného kapitalizmu. Ale niekde po ceste časom aj ľudia, čo si mohli dovoliť viac, začali oceňovať jeho neokázalosť a vizuálnu príťažlivosť, ktorá pramení z neočakávaného využitia nových alebo recyklovaných úžitkových povrchov a predmetov. To explodovalo do trendu, ktorý v posledných rokoch neustále zosiluje.

INDUSTRY štýl je moderný hlavne medzi mladými aktívnymi a kreatívnymi ľuďmi, ktorí hľadajú a uprednostňujú funkčnosť nad formou. Je veľmi populárny medzi environmentalistami, lebo je spojený s recykláciu a znovuvyužitím existujúcich materiálov a výrobkov, so znovuvdýchnutím života opusteným miestam a veciam. V neposlednom rade je možné dosiahnuť naozaj efektné riešenia za veľmi málo peňazí - len treba hľadať a nájsť..

Efektne vyzerá celý interiér v tomto štýle, ale aj kombinácia Industry štýlu s inými, napríklad Vintage, kde tento, pre niekoho príliš retro a jemný štýl, dokážu industry doplnky, ako napríklad svetlá, priblížiť modernej dobe ako most medzi minulosťou a prítomnosťou. Dnes nie je nič výnimočné, že nájdete priemyselné dekory aj v múroch mnohomiliónového sídla, ako aj v prestavenom podkroví, či lofte v bývalej industriálnej časti mesta.