Loft style – Industry

Kedysi platilo, že INDUSTRY nebol ani štýl - bol to faktický, každodenný život miliónov ľudi, robotníkov USA žijúcich v ťažkých podmienkach ranného kapitalizmu. Ale niekde po ceste časom aj ľudia, čo si mohli dovoliť viac, začali oceňovať jeho neokázalosť a vizuálnu príťažlivosť, ktorá pramení z neočakávaného využitia nových alebo recyklovaných úžitkových povrchov a predmetov. To explodovalo do trendu, ktorý v posledných rokoch neustále zosiluje.

INDUSTRY štýl je moderný hlavne medzi mladými aktívnymi a kreatívnymi ľuďmi, ktorí hľadajú a uprednostňujú funkčnosť nad formou. Je veľmi populárny medzi environmentalistami, lebo je spojený s recykláciu a znovuvyužitím existujúcich materiálov a výrobkov, so znovuvdýchnutím života opusteným miestam a veciam. V neposlednom rade je možné dosiahnuť naozaj efektné riešenia za veľmi málo peňazí - len treba hľadať a nájsť..

Efektne vyzerá celý interiér v tomto štýle, ale aj kombinácia Industry štýlu s inými, napríklad Vintage, kde tento, pre niekoho príliš retro a jemný štýl, dokážu industry doplnky, ako napríklad svetlá, priblížiť modernej dobe ako most medzi minulosťou a prítomnosťou. Dnes nie je nič výnimočné, že nájdete priemyselné dekory aj v múroch mnohomiliónového sídla, ako aj v prestavenom podkroví, či lofte v bývalej industriálnej časti mesta.